Dachy z blachy

Posted by:HouseRing Posted on:17 stycznia 2019 Comments:0

Planując budowę czy renowację dachu, bardzo dużo ludzi decyduje się na blaszane pokrycie. Na rynku jest tak ogromny wybór kolorów i rodzajów, że łatwo można dobrać odpowiedni. Do tego niska cena sprawia, że materiał ten ma wielu zwolenników.

Dach musi chronić budynek przed opadami, chłodem i wilgocią. Jest też zwieńczeniem każdej konstrukcji, musi więc pasować wizualnie do całości budynku, przecież np. w małych domkach jednorodzinnych to właśnie dach najbardziej rzuca się w oczy. Bardzo dużą popularnością cieszą się dachy wykonane z blachy. Dlaczego? To proste, nie tylko ładnie wyglądają, ale materiał ten jest jednym z najtańszych dostępnych na rynku.

Dlaczego blacha?

Na pytanie odpowiedź jest bardzo prosta, blacha dachowa http://glinmet.pl jest nie tylko tania, ale też bardzo wytrzymała i lekka. Nie obciąża więc konstrukcji dachu, dlatego świetnie sprawdzi się nie tylko na nowych budynkach, ale również tych starszych, w których chcemy wykonać tylko renowację dachu.

Materiał tego typu cechuje się też dużą wytrzymałością na uszkodzenia oraz działanie czynników atmosferycznych, a blacha pokryta odpowiednimi powłokami jest też odporna na rdzę i korozję. Na rynku możemy dostać wiele rodzajów blaszanych pokryć dachowych, jedne z połyskiem, a inne matowe. Dostępne są tez w różnych wzorach i kolorach, dlatego materiał ten jest tak chętnie wybierany.

Jaka blacha na dach będzie najlepsza?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, jaka będzie najlepsza, bo wszystko zależy od tego, jaka konstrukcja będzie nią pokryta. Bardzo popularna blacha trapezowa, którą kojarzymy głównie jako pokrycie dachowe przeróżnych hal, świetnie sprawdza się również jako zadaszenie np. garażu.

Idealnie pasuje też do nowoczesnych budynków, zwłaszcza blacha w matowym odcieniu. Można stwierdzić, że wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z prostym dachem, blacha trapezowa będzie idealnym rozwiązaniem, ponieważ pokrycie tego typu zapewni lepszą szczelność. Blachodachówka natomiast wygląda bardziej estetycznie od „trapezówki”, dlatego będzie lepiej prezentować się na widocznych dachach, o kącie nachylenia większym niż 12%.

Kategoria:

Leave a Comment