Idealne wypełnienie kołdry, czyli jakie?

Posted by:HouseRing Posted on:13 września 2019 Comments:0

Czas na wymianę kołdry, ale Ty nie masz pojęcia, która będzie dla Ciebie idealna? Mnóstwo rodzajów wypełnień i powłok może przyprawić o zawrót głowy. Koniec końców nie wiemy, na jakie się zdecydować, by nie marznąć zimą i nie pocić się latem. Dlatego w tym artykule dowiesz się, jakie jest idealne wypełnienie kołdry, by zachować higienę snu.

Tradycyjne, czyli puch i pierz

Nie bez powodu mówi się, że to, co sprawdzone jest najlepsze. Nie inaczej jest w przypadku wypełnienia kołdry. Okazuje się, że najzdrowsze będzie tradycyjne z pierza i puchu. To naturalny wsad, który sprawia, że ciało podczas snu oddycha i nie pocimy się. Taka kołdra będzie idealna szczególnie jesienią i zimą, kiedy potrzebujemy grubszego przykrycia.

Z kolei kołdra puchowa jest lżejsza i odrobinę cieńsza, więc sprawdzi się, gdy potrzebne będzie okrycie na lato lub wiosnę. Puchową kołdrę łatwo wyprać w pralce. Wystarczy jedynie stosować się do zaleceń producenta, które znajdziemy na metce. Gdy z kolei chodzi o pielęgnację kołdry z pierza, zobaczmy czy dopuszczalne jest czyszczenie jej gorącą parą. Wtedy z pomocą żelazka uda nam się zdezynfekować okrycie i usunąć wszystkie bakterie i roztocza.

Syntetyki – czy takie straszne?

Czyszczenie naturalnej kołdry wymaga sporo czasu i wiedzy. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na okrycia z syntetycznym wypełnieniem, np. z poliestru. Takie kołdry są lekkie i tanie, można też bez problemu wyprać je w pralce. Jednak więcej mają wad. Nie są oddychające i mogą uczulać. Przez poliester, skóra w nocy nie będzie dotleniona, co może skutkować alergicznymi zmianami na ciele lub po prostu wybudzeniem się w środku nocy z powodu gorąca.

Rozmiar ma znaczenie – wymiary kołdry

Nie bez znaczenia dla komfortu naszego snu są również wymiary kołdry. Jeśli śpimy z partnerem, to przyda się okrycie większych rozmiarów. Na przykład kołdra 200×200, dzięki której każde z nas będzie miało odpowiedni skrawek okrycia dla siebie. To szczególnie ważne, gdy w naszej sypialni jest duże łóżko małżeńskie i mamy tendencje do zabierania sobie przykrycia w nocy.

Jeśli natomiast mimo wszystko nie możemy się podzielić jednym okryciem, ostatecznym wyjściem jest zakup dwóch mniejszych kołder. Wtedy każde z nas otuli się tak jak lubi. Nie będziemy również zrywać się w nocy z powodu marznięcia. To szczególnie ważne zimą, kiedy nasz organizm potrzebujemy ciepła i trudno jest nam się ogrzać.

Wszystko, co warto kupić, by spać zdrowo i efektywnie, znajdziesz w tym sklepie online: https://expertsnu.pl/. Ponadto, wybierzesz tam również najlepsze poduszki, kołdry oraz pościel do swojej sypialni.

Kategoria:

Leave a Comment