Jak dobrać drzwi do łazienki?

Posted by:HouseRing Posted on:18 lipca 2019 Comments:0

Łazienka to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Godzinami wybieramy kafelki, oświetlenie czy odpowiednie wyposażenie. Przez to często zapominamy o tak istotnym szczególe, jak… drzwi. Wybór drzwi do łazienki nie podlega tym samym regułom, co w innych pomieszczeniach. Czym się zatem kierować przy zakupie?

Drzwi do łazienki – wentylacja

Nie od dziś wiadomo, że łazienka jest pomieszczeniem z wysokim poziomem wilgotności. Oznacza to, że materiały używane do jej wykończenia należy dobierać z wyjątkową dbałością. Drzwi również powinny być dopasowane do tych warunków. Koniecznie trzeba wybrać takie, które posiadają tzw. tunele wentylacyjne, zwykle umieszczone na dole w jednym lub dwóch rzędach. Po wyszukaniu drzwi Częstochowa zwróćmy uwagę, czy model, który przypadł nam do gustu, posiada takie otwory. 

Drzwi do łazienki – bezpieczeństwo

Drzwi łazienkowe muszą otwierać się na zewnątrz. Dzięki temu nie będą zawadzały o elementy wyposażenia, a ponadto, w sytuacjach awaryjnych – np. gdy osoba przebywająca w łazience straci przytomność – ktoś będzie w stanie swobodnie je otworzyć. Jeśli mamy małe mieszkanie i standardowe drzwi zajmują zbyt wiele miejsca, a tym samym utrudniają poruszanie się, można wykorzystać drzwi przesuwne bądź skrzydłowe.

Drzwi do łazienki – wygląd i funkcjonalność

Z szybą czy bez? To już zależy od naszych preferencji. Drzwi z matową lub mleczną szybą zapewnią prywatność, a przy okazji będą przepuszczać światło (dzięki temu z góry będzie wiadomo, że ktoś akurat zajmuje łazienkę). By zlikwidować ryzyko zatrzaśnięcia się, dobrze wybrać model z podwójną klamką. 

Według prawa budowlanego, drzwi łazienkowe powinny mieć przynajmniej 80 cm szerokości i 2 m wysokości. Wybierając ich wykończenie i kolor, musimy pamiętać, że mają pasować nie tylko do wystroju łazienki, ale także przedpokoju. Jasne drzwi sprawdzą się we wnętrzach słabo oświetlonych, dzięki nim w pomieszczeniu zrobi się nieco jaśniej. Ciemne mogą stanowić świetny kontrast, jednak bardziej sprawdzą się w łazienkach z dobrym światłem, przez co unikniemy wrażenia, że całość wygląda zbyt ciężko i nieestetycznie. Pamiętajmy też o właściwym wykończeniu podłogi i zastosowaniu wszystkich środków ostrożności wymaganych do prawidłowego montażu. 

Jeśli szukasz drzwi do łazienki, zajrzyj na http://dwd.pl/

Kategoria:

Leave a Comment