Jak praktycznie urządzić nieduże mieszkanie

Posted by:Daria Posted on:25 kwietnia 2017 Comments:0

apartment-2138949_960_720Urządzenie małego mieszkania to nie lada wyzwanie dla jego właścicieli. W sytuacji, gdy każdy metr kwadratowy ma znaczenie, bardzo pomocne okażą się aranżacyjne triki, które sprawią, że będziemy mieszkać zarówno wygodnie, jak i stylowo. Nawet niewielka powierzchnia daje duże możliwości stworzenia efektownego mieszkania.

Architekci wnętrz często stawiają na subtelne i jasne kolory, które pozwalają na umiejętne zakamuflowanie faktycznego metrażu pomieszczenia Podczas planowania wystroju warto zatem postawić na jasną paletę barw. Wyraziste motywy kolorystyczne traktujmy jedynie jako zdobienie, które będzie dopełnieniem aranżacji.

Gdy urządzimy kuchnię, salon lub sypialnię w kolorze bieli, jasnych beży lub gołębich szarości to uzyskamy efekt przestronności. Ciemne kolory takie jak czerwień, fiolet bądź zieleń będą przytłaczać pomieszczenia i sprawią, że mieszkanie optycznie stanie się jeszcze mniejsze. Warto zwrócić na to uwagę również przy wyborze podłogi, decydując się na jeden typ materiału. Powierzchnia podłogi będzie wówczas motywem przewodnim, łączącym cały zamysł aranżacyjny.

Oświetlenie

Równie ważną kwestią jest dobór oświetlenia. Jeśli chcemy zaakcentować wybrane elementy wystroju wnętrza lub optycznie powiększyć przestrzeń, warto postawić na kinkiety, punktowe lampy halogenowe lub zestawy diodowe i schować je np. we wnękach na ścianie lub w podwieszanym suficie. Umiejętne operowanie światłem sprawi, że mieszkanie będzie się wydawać bardziej przestronne. Pamiętajmy, że umiejętne operowanie światłem spotęguje wrażenie przestronności.

Inne elementy wystroju

Wybierając drzwi wewnętrzne postawmy na szklane bądź częściowe przeszklone. Dlaczego? Bo za pomocą tego prostego triku – iluzji- podkreślimy atuty wnętrza i ukryjemy jego słabe strony. Natomiast za pomocą lustra uzyskamy efekt trójwymiarowości oraz głębi niewielkiego pomieszczenia. Należy ustawić je w taki sposób, by w odbiciu widoczny był kluczowy element wystroju. Podobne złudzenie zagwarantuje fototapeta. Jeśli wybierzemy motyw mostu lub uliczki to w prosty sposób powiększymy optycznie wąski przedpokój, małą łazienkę czy kuchnię. Dostępne na rynku fototapety są odporne na działanie wody i różnego rodzaju zabrudzenia, dzięki czemu w łatwy sposób można je wyczyścić. Prosty zabieg polegający na ustawieniu obok siebie mebli o podobnej wysokości sprawi, że pomieszczenie będzie optycznie wydłużone. Przykładowe wystroje wnętrz można zobaczyć na stronie nieruchomości Lubin http://nieruchomoscilubin.com/.

Kategoria:

Leave a Comment