Jak zaaranżować małą sypialnię?

Mała sypialnia to problem, który pojawia się przede wszystkim w blokach. Tam na sypialnie przeznacza się najmniejsze pomieszczenia. Jak sprawić, aby tak małe pomieszczenie było przytulne, wygodne i funkcjonalne? W tym przypadku najlepiej sprawdzi się zasada „im mniej, tym lepiej”.

Im mniej, tym lepiej!

Pierwszą kwestą jest oczywiście ustalenie kolorystyki. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się jasne i stonowane odcienie oraz biel. Ciemne kolory należy ograniczyć do minimum, choć ich odpowiednie użycie może optycznie powiększyć pokój lub zmodyfikować jego proporcje. W tym przypadku również najlepiej sprawdzi się minimalizm – zbyt wiele elementów czy ostrych kolorów może zdominować pokój. Najważniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. Powinno być przede wszystkim wygodne. W małych sypialniach najlepiej sprawdzają się łóżka, do których wybiera się materac 140×200 cm, jednak jeżeli istnieje taka potrzeba lub wielkość pomieszczenia na to pozwala, można zdecydować się na większe łóżko. Różnego rodzaju sofy i wersalki niech lepiej pozostaną w salonie – w sypialni trzeba się przede wszystkim zdrowo wyspać. Jeżeli chodzi o inne meble, dobrze postawić na te zgrabne, pasujące do proporcji pokoju. Można także zamontować półki i szafki pod sufitem. W oknach najlepiej wyglądać będą żaluzje lub rolety, które absorbują dużo mniej miejsca niż firanki i ciężkie zasłony. Aranżując swoją sypialnię, trzeba jednak pamiętać, że jest to Twoje miejsce wypoczynku i to Ty powinieneś czuć się w nim jak najlepiej. Zrezygnuj więc ze wszystkich dekoracji, które Cię drażnią lub zwyczajnie się nie podobają. Wygląd pomieszczenia bardzo wpływa na nasze samopoczucie, a to z kolei na jakość snu.

Klucz do zdrowego snu

To właśnie łóżko jest  najważniejszym meblem w sypialni. Jednak jego wygląd nie jest najważniejszy. Kluczową kwestią jest bowiem materac (https://alvare.pl/). Na rynku znajduje się niemal nieskończona liczba rodzajów, wypełnień i krojów. Wybór tego, który będzie najzdrowszy, nie jest więc łatwy. W dobrych sklepach znajdziemy praktyczne porady lub doradców, którzy pomogą nam dobrać najzdrowszy dla nas materac. Dobrze pamiętać, że twierdzenie, iż twardszy materac jest zdrowszy, to mit. Materac powinno dobierać się przede wszystkim do wagi ciała i wzrostu.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *