Jaki wybrać system suchej zabudowy do pomieszczeń wilgotnych?

Posted by:HouseRing Posted on:14 marca 2019 Comments:0

System suchej zabudowy czyli tzw. płyty gipsowo-kartonowe, dają nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz. Za ich pomocą możemy nie tylko wyrównać ściany, ale podwiesić sufity, postawić ścianki działowe i zrealizować niemalże każdy pomysł architekta. Sprawdzą się nie tylko w suchych pomieszczeniach, ale też w tych, w którym wilgotność powietrza jest większa.

Pomieszczenia „mokre”, czyli jakie?

W każdym domu rodzinnym i obiekcie budowlanym występują pomieszczenia, w których wilgotność powietrza jest podwyższona. Należą do nich kuchnie, łazienki, a w miejscach takich jak np. hotele – baseny czy sauna. Możemy je podzielić na trzy kategorie:

  • Kategoria 1 – Pomieszczenia, w których wilgotność powietrza wynosi 70%, ale czasami może być podwyższona do 85%, co zdarza się np. podczas kąpieli czy gotowania. 
  • Kategoria 2 – Pomieszczenia, w których wilgotność powietrza wynosi więcej niż 70%, ale nie przekracza 90%.
  • Kategoria 3 – Pomieszczenia, w których stała wilgotność powietrza jest większa niż 90%, a temperatura wewnątrz nieraz spada do poniżej 0°C.

Trzeba też pamiętać, że w każdym z pomieszczeń, które narażone jest na większą wilgotność, konieczna jest właściwa wentylacja i nieraz zastosowanie systemów odprowadzających wilgoć. 

Jakie systemy wtedy najlepiej zastosować?

Każde z wyżej wymienionych pomieszczeń wymaga zastosowania specjalnych materiałów, które będą odporne na wilgoć. Sprawdzi się w nich sucha zabudowa Częstochowa , wystarczy tylko odpowiedni system, odpowiednio do tego przeznaczony i zabezpieczony przed wilgocią. Płyty gipsowo-kartonowe umożliwiają taką aranżację wnętrza, jaką sobie wymyślimy, a ich montaż jest łatwy, szybki i przede wszystkim czysty. Trzeba tylko wiedzieć, że w takich pomieszczeniach zwykłe płyty gipsowe się nie sprawdzą. Do łazienki, kuchni oraz wszędzie tam, gdzie wilgotność powietrza jest większa, najlepsze będą płyty gipsowo-kartonowe H2 (najczęściej są one w kolorze zielonym), czyli specjalnie impregnowane środkami, które ograniczają wchłanianie wilgoci. Jeśli szukasz sprawdzonej firmy, która wykona suchą zabudowę w Twoim domu, sprawdź tu: https://termobud.com.pl/.


Kategoria:

Leave a Comment