Jakie ekologiczne środki czystości warto stosować?

Zmywanie i pranie – te czynności może nie są zazwyczaj naszymi ulubionymi pracami domowymi, ale posiadają jeszcze jedną, szczególną wadę – w rzeczywistości mogą wiązać się z produkcją dodatkowych śmieci oraz zanieczyszczać wodę  szkodliwymi dla zdrowia detergentami. Jakie środki czystości warto więc stosować, by codzienne obowiązki stały się bardziej ekologiczne?

Ekologiczne pranie – mydło gospodarcze i inne

Także pranie może być ekologiczne! Aktualnie coraz więcej dostępnych jest środków do prania, które nie tylko wykonane są z naturalnych składników i nie szkodzą naszemu zdrowiu, ale nie zanieczyszczają także środowiska. Warto pamiętać, że każde pranie – czy to ręczne czy w pralce – to niezliczone ilości wody, w której znajdują się detergenty. Dlatego tak ważny jest wybór takich dodatków, które są obojętne i dodatkowo nie zanieczyszczają wody. 

Jedną z popularniejszych opcji ekologicznego prania jest to, w którym wykorzystujemy mydło gospodarcze. Jest ono wykonane głównie z olejów – kokosowego, oliwkowego i słonecznikowego.  Doskonale sprawdza się w przypadku bardzo trudnych plam oraz prania dziecięcych ubranek. Jego przechowywani także jest ekologiczne – najczęściej mydło gospodarcze trzymamy w metalowym opakowaniu. W składzie natomiast nie znajdują się żadne fosforany, chlor, sztuczne barwniki czy sztuczne kompozycje zapachowe. Produkt ma odpowiednio działać, ale zarazem być bezpieczny dla naszej skóry. 

Do codziennego prania sprawdzi się także proszek o naturalnym składzie, który najczęściej można kupić w tekturowym opakowaniu, odpowiednim do recyklingu. Ekologiczne środki czystości nie tylko nie zawierają szkodliwych dodatków, ale są także zapakowane w stylu less waste.

Ekologiczne zmywanie i sól do zmywarki

Zmywanie to proces, który nie należy do najprzyjemniejszych. Coraz więcej osób korzysta ze zmywarek, które przy odpowiednim wyborze także mogą być ekologiczne. Zużywają mniej wody, a zamiast drażniących środków możemy dodawać te ekologiczne. Sól do zmywarki czy nabłyszczać – wszystko to dostępne jest już wersji eko, dlatego od tej pory zakupy stają się znacznie prostsze. Sól niezbędna jest do prawidłowego działania urządzenia – kupić można ją w papierowym opakowaniu, natomiast nabłyszczać umieszczono w ładnej, szklanej butelce. Więcej produktów ekologicznych i odpowiednich dla zmywarki znajdziesz na stronie: https://www.minieco.pl.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *