Klimatyzatory przenośne

Posted by:Daria Posted on:2 października 2017 Comments:0

pexels-photo-321576Upał, wysoka temperatura i zamknięte pomieszczenie to koszmar każdego pracownika. Wówczas warto zainwestować w klimatyzatory, które zapewnią swobodny przewiew świeżego powietrza. Warto wiedzieć, czym się kierować przy wyborze takiego urządzenia.

Rynek oferuje swoim klientom różne marki i modele klimatyzatorów. Mogą być montowane na stałe, sprofesjonalizowane specjalnie dla biur czy też domowe, przenośne urządzenia. Wśród nich wyróżnia się klimatyzatory:

  • kasetonowe – umieszczane na podwieszanych sufitach,
  • kanałowe – stosujące instalację kanałową,
  • multisplit czy inwerter multisplit – łączące kilka jednostek w jedną,
  • VRF, pompy ciepła czy układy PACi – wykorzystywane w dużych budynkach.

W przypadku mieszkań czy mniejszych biur można wybrać klimatyzatory przenośne, które nie tylko uprzyjemnią codzienne funkcjonowanie, ale także zwiększają komfort pracy. Są one często wyposażone w różne systemy:

  • chłodzące,
  • chłodząco-ogrzewające,
  • chłodząco-ogrzewające z ustawieniem stałej wilgotności.

Najczęściej wybierane są pierwsze z nich. Ich głównym zadaniem jest obniżanie temperatury. Wówczas dodatkowo jest dobierany oczyszczacz powietrza. W ten sposób nie tylko zapewniona jest odpowiednia atmosfera podczas pracy, ale także pracownicy czy mieszkańcy mogą zadbać o dobre nawilżenie śluzówki. Ponadto każdy klimatyzator może być wybrany także pod kątem wizualnym, przez co wpasowuje się w wystrój wnętrza.

Moc chłodnicza jest podawana w kW albo BTU/h. Dobiera się ją pod względem metrażu pomieszczenia. Równie istotne jest zużycie energii dopasowywane do gospodarstwa domowego. W przypadku klimatyzatorów, które również ogrzewają powietrze uwzględniana jest wydajność lub moc grzewcza.

Urządzenia przenośne można umieścić w każdym pomieszczeniu bez zbędnego zmieniania rozmieszczenia mebli czy wystroju wnętrza. Największym atutem jest tutaj rozmiar oraz kształt klimatyzatorów. Ich zadaniem jest nie tylko zmniejszanie temperatury w pokoju, ale także wentylacja oraz osuszanie powietrza. Przy wyborze sprzętu trzeba wziąć pod uwagę także ilość okien i drzwi, stopień nasłonecznienia oraz liczbę ludzi przebywających w danym miejscu. Warto zainteresować się także poziomem hałasu, jaki generuje klimatyzator podczas funkcjonowania. Jest to istotne szczególnie w biurach czy podczas pracy.

Dla alergików albo małych dzieci istnieją specjalne modele wyposażone w specjalne systemy filtrujące. Dzięki temu pleśń, alergeny czy wirusy są usuwane z powietrza. Innym ważnym parametrem jest prędkość nawiewu. Może być ona regulowana automatycznie, dwu- lub trzystopniowo. Niektóre klimatyzatory mogą także osuszać powietrze, czego efektem jest utrzymanie należytej wilgotności w pomieszczeniu. Dodatkowym wariantem jest możliwość sterowania urządzenia pilotem czy wbudowany timer pozwalający na regulację ustawień w określonych odstępach czasu.

Przed wybranie klimatyzatora przenośnego warto dokładnie przeanalizować jego funkcje i parametry. Dzięki temu po zakupie użytkownik będzie mógł skorzystać z pełnego wachlarza możliwości, jakie oferuje mu dane urządzenie.

Kategoria:

Leave a Comment