Zabawki, które uczą

Posted by:Daria Posted on:28 września 2017 Comments:0

girl-rabbit-friendship-love-160933Zabawki dla dzieci, powinny nie tylko bawić, ale i uczyć. W dzisiejszym artykule podrzucamy kilka pomysłów, co warto kupić dziecku, by mogło lepiej rozwijać swoje umiejętności. Co więcej podpowiadamy, które z tych zabawek przydadzą się także dorosłym.

Puzzle i gry planszowe

Układanie puzzli, właściwie dostosowanych do wieku, sprawia radość nie tylko dzieciom ale i dorosłym. Jeżeli chcemy by nasze dziecko uczyło się układać samo, sprawdźmy więc dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone. Puzzle dla małych dzieci na pewno będą prostsze do układania (będą składały się z większych elementów i z pewnością tych elementów będzie mniej), nie chodzi nam bowiem, żeby dziecko zniechęcić, ale żeby samodzielnie uczyło się układać, a przede wszystkim, aby układanie puzzli sprawiało mu radość. Jeżeli chodzi o planszówki, to również powinny być dostosowane do wieku dziecka zarówno jeśli chodzi o poziom trudności, ilości elementów, czy przejrzystość zasad.

Klocki

Wszelkiego rodzaju klocki, zarówno te drewniane, jak i z tworzywa sztucznego, sprawdzą się nie tylko jakie rzeczy do zabawy, ale również do nauki kreatywności, rozwijania wyobraźni, czy chociażby obrazowania prostych zadań matematycznych. Tego typu zabawki dla dzieci https://moleo.pl/pol_m_ZABAWA-185.html świetnie sprawdzą się również dla dorosłych, ponieważ pozwalają na odreagowanie stresów dnia codziennego.

Jeździki oraz chodziki

Jeżeli nasze dziecko nie potrafi jeszcze chodzić prawidłowo, fajnym sposobem na zabawę oraz naukę utrzymania równowagi, poprzez poprawę koordynowania ruchów, będą wszelkie chodziki oraz jeździki (np. samochodzik na pedały). Takie zabawki dodatkowo zadbają o odpowiednią aktywność fizyczną naszego malucha.

Modelina i plastelina

Zabawa modeliną, czy plasteliną przeznaczona jest dla troszkę starszych dzieci, ze względu na to iż maluchy często skłonne są do połykania małych fragmentów. Zabawa w lepienie z modeliny, czy plasteliny rozwija umiejętności manualne, plastyczne a także wspomaga koncentrację.

Kategoria:

Leave a Comment