Mikser planetarny – hit czy kit?

Posted by:HouseRing Posted on:8 grudnia 2016 Comments:0

Miksery planetarne cieszą się coraz większą popularnością i są coraz częściej spotykane w polskich domach. Dlaczego tak się dzieje? Głównie ze względu na to, że miksery planetarne to jedne z najbardziej funkcjonalnych urządzeń wśród małego AGD. Umożliwiają nie tylko oszczędność czasu ale także są w stanie zastąpić wiele innych urządzeń kuchennych. Są istnym wybawieniem dla każdej pani domu.

Do czego tak naprawdę służy mikser planetarny?

Odpowiedź jest prosta – do wszystkiego. I nie sprawdza się tutaj powiedzenie, że „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”, gdyż każdy, bez znaczenia, czy drogi czy też tani mikser planetarny posiada wiele przydatnych funkcji. Dzięki niemu, szatkowanie składników stanie się tylko kwestią naciśnięcia kilku przycisków czy też wybrania odpowiedniego programu. Większość mikserów planetarnych może też przejąć funkcje maszynki do mięsa – dzięki specjalnym nakładkom, poradzą sobie nawet z najtwardszymi rodzajami mięsa. Tak samo dzieje się, gdy potrzebujemy młynka do orzechów – tutaj również wyręczy nas mikser planetarny, który z łatwością zmieli zarówno kawę, czekoladę, orzechy czy też inne suche składniki.

Świeżo wyciskane soki

Tak, mikser planetarny wyręczy nas również w wyciskaniu soków. Dzięki niemu codziennie, bez wysiłku będziemy mogli sporządzić nasz ulubiony sok, bądź smoothie ze świeżych warzyw lub/i owoców.

Siła, moc i praktyczność

Miksery planetarne zazwyczaj mają wyższą moc niż tradycyjne miksery kuchenne, dzięki czemu pomogą nam ugnieść nawet ciasto na pizzę czy na szarlotkę. Dzięki kulistej misie, oraz łopatkach, poruszających się we wszystkich kierunkach, sporządzone za pomocą miksera ciasto będzie jednolite i nie będzie zawierało żadnych grudek.

Warto więc już dziś wyposażyć swoją kuchnię w to urządzenie. Nie trzeba wydawać majątku – na rynku jest dostępnych wiele modeli w niższych cenach. Jednak wybierając tani mikser planetarny, musimy zwrócić szczególną uwagę na jego parametry techniczne oraz okres gwarancji, aby zyskać pewność, że urządzenie będzie nam służyło przez długi czas.

Kategoria:

Leave a Comment