Nastrojowo w myśliwskim salonie

Wnętrza urządzone w stylu myśliwskim, może i są klimatyczne, ale jednak dość mroczne i przytłaczające. A zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy to wieczory są długie, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie. Nie tylko zastąpi ono naturalne światło, ale doda wnętrzom nieco ciepła.

Miłośnicy lasu oraz łowiectwa, zwykle mają w domu swój kącik, gdzie eksponują swoje trofea i relaksują się po ciężkim dniu. Pomieszczenie takie zawsze urządzone jest w stylu łowieckim, a więc królują w nim trofea oraz meble myśliwskie https://antlabo.pl/pl/c/Meble/16 – nieraz wykonane z poroża. Całość uzupełniają naturalne materiały – jak drewno czy skóra. Tworzy to niesamowity i wyjątkowy klimat, ale niestety też nieco ponury. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego oświetlenia.

Światło jest ważne

Salonik myśliwski to miejsce, w którym każdy miłośnik lasu lubi spędzać czas, bo tam czuje się bliżej natury. Po ciężkim dniu może ogrzać się przy kominku i rozmyślać nad kolejnymi wyprawami. Jednak, jak już wyżej wspomniano, wnętrza takie mogą być przytłaczające i sprawiać wrażenie zimnych – ze względu na nietypowe dodatki oraz stonowane barwy. Duża ilość drewnianych elementów działa tu też na niekorzyść – mimo iż wpasowuje się idealnie w ten klimat, to jednak ciemne drewno sprawia, że pomieszczenie wydaje się być jeszcze bardziej mroczne. Na szczęście mamy ogromny wybór różnego rodzaju źródeł światła, które rozjaśnią pomieszczenie, a ponure wnętrze zamienią w ładnie oświetlony pokój. Dobrze rozmieszczone lampy czy kinkiety idealnie też wyeksponują trofea i inne myśliwskie dodatki.

Ogień we wnętrzu, czyli jak dodać trochę ciepła 

Wiemy już jak ważny jest wybór odpowiedniego oświetlenia, po to żeby salon myśliwski przestał sprawiać wrażenie mrocznego. Co więc możemy zrobić, aby dodać wnętrzu trochę ciepła? Sprawić, żeby było nie tylko klimatyczne, ale również przytulne? Nic tak nie dodaje przytulności jak wszelkiego rodzaju świeczniki, rozmieszczone w różnych częściach pokoju. Są to jedne z najczęściej wybieranych dekoracji i mogą ocieplić praktycznie każde pomieszczenie, również salonik myśliwski. Możemy wybrać świeczniki z poroża, które dodadzą ciepła i będą idealnie współgrać z resztą dodatków. Dzięki temu, że są wykonane z przepięknych parostków kozła, każdy jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *