Odśwież wystrój swojego mieszkania!

Posted by:HouseRing Posted on:26 kwietnia 2018 Comments:0

vase-3251921_960_720Czasami niewielki, nawet najmniejszy element, może znacząco zmienić wystrój wnętrza. Wystarczy, że jego kolor czy faktura są wyraziste. Wówczas nawet mała poduszeczka, obrus czy firanka potrafią nadać wnętrzu nowy, niepowtarzalny charakter. Jeśli chcecie również do swojego mieszkania wprowadzić trochę świeżości, mamy dla Was radę.

Mała zmiana, wielki efekt

Jeśli chodzi o salon czy jadalnie, stół jest ich najbardziej charakterystycznym elementem. I to właśnie na nim skupia się wzrok naszych gości. Wystarczy postawić na inne dodatki, zmienić obrus i od razu całe pomieszczenie nabierze nowego wyglądu. Niektórzy używają go na co dzień, inni tylko od święta. Musimy jednak pamiętać, aby – bez względu na okoliczności, w których sięgamy po obrus – pasował do stylu danego wnętrza. Nie wskazane jest na przykład łączenie elementów klasycznych z nowoczesnymi – tradycyjny obrus, o bardzo zdobnym wzorze, ciężko zniesie towarzystwo awangardowych, designerskich mebli. Jego kolory, wzór i printy też powinny współgrać z otoczeniem. I najważniejsza kwestia – obrus powinien być jednocześnie elegancki, trwały i łatwy do utrzymania w czystości. Wpływ na wymienione wskaźniki ma przede wszystkim tkanina, z której został on uszyty.

Wybór tkaniny też ma znaczenie

Tkaniny na obrusy można podzielić na te naturalne (len, bawełna, jedwab, sizal), sztuczne (wśród których króluje wiskoza z wyglądu i w dotyku przypominająca jedwab), syntetyczne (to przede wszystkim poliester i poliamid) oraz mieszane (tkaniny naturalne z domieszką włókien syntetycznych, np. lniano-poliestrowe, bawełniano-poliestrowe). Nieważne, na który rodzaj materiału się zdecydujemy – w każdej z kategorii znajdziemy tak zwane wypalanki. Tworzone na nich wzory powstają za pomocą światła lasera kierowanego bezpośrednio na dowolny materiał – dzięki wysokiej temperaturze otrzymamy trwały, precyzyjny i perfekcyjny wzór. Niektóre można dodatkowo ozdobić złotym czy błyszczącym lureksem. Wśród tkanin na obrusy szczególną popularnością cieszą się te mające wzory kwiatowe, geometryczne, ornamentalne i abstrakcyjne. Do dyspozycji jest właściwie cała gama kolorystyczna. Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml

Kategoria:

Leave a Comment