Pokrowce na krzesła – zrób to sam!

Posted by:HouseRing Posted on:30 kwietnia 2018 Comments:0

wedding-2645667_960_720Starym, zużytym krzesłom można nadać drugie życie. Wystarczy pokryć je od góry do dołu pokrowcem, który będzie posiadał zapinanie na guziki lub wiązanie w postaci troczków. Można go wykonać z jednej warstwy materiału z podszyciem. Prosty sposób na orzeźwienie wnętrza. Jak to zrobić?

Prostota

Pokrowiec na krzesło, krojony z jednego kawałka, jest bardzo prosty w założeniu  i zajmuje to tylko chwilę. Boki przylegają do siebie i można je zapiąć na guziki i pętelki lub związać troczkami. Nakładane pokrowce na krzesła zmieniają linię zwykłych krzeseł do jadalni, nadając im stylowy wygląd. Są też doskonałym rozwiązaniem, jeśli mamy krzesło, które nie pasuje do wystroju wnętrza.

Podszycie

Podszycie można wykonać w kolorze dopasowanym do tkaniny głównej lub kontrastujące z nią, co ożywi całość w miejscach, gdzie będzie się wyłaniał spód. Pokrowiec taki jest dwustronny, więc warto wybrać podszycie, które będzie też pasowało do wystroju wnętrza. Dzięki temu będzie można po prostu przewrócić pokrowiec na drugą stronę, jeśli zapragnie się zmiany dekoracji lub – patrząc na to z bardziej praktycznej strony – jeśli prawa strona się zaplami.

Tkaniny

Na pokrowiec wybierzmy mocny, ciasno tkany materiał, o szerokości 140 cm, co pozwoli wykroić z jednego kawałka pokrowiec, pasujący na większość krzeseł. Jeśli wybrana przez nas tkanina ma deseń w pasy, możemy kroić panele boczne osobno, aby wszędzie zachować jednakowy kierunek pasów. Popularną tkaniną, wykorzystywaną do szycia dekoracji takich jak pokrowce na krzesła, jest tafta, która świetnie się prezentuje, a do tego jest wytrzymała i dobrze się układa.

Jak wyliczyć ilość potrzebnej tkaniny

Aby wyliczyć, ile tkaniny należy kupić, trzeba zmierzyć tył krzesła od podłogi do samej góry, przez oparcie i siedzisko ponownie do podłogi. Następnie dodajemy 10 cm na podwinięcie listew. Kupmy tyle samo tkaniny podstawowej, jak i podszyciowej. Jeśli chcemy wykończyć pokrowiec lamówką, musimy kupić dodatkowo trochę materiału. Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.

Kategoria:

Leave a Comment