Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości – jak je dobrze napisać?

Posted by:Daria Posted on:16 sierpnia 2017 Comments:0

pexels-photo-267447Chcesz sprzedać mieszkanie? W takim razie dobre ogłoszenie to podstawa. Jeśli nie jesteś w tym specjalistą, zarezerwuj sobie trochę więcej czasu na jego napisanie. W innym wypadku, pisząc ogłoszenie na szybko, możesz pominąć istotne szczegóły, a to może odbić się na braku zainteresowania ze strony kupujących.

Przygotowania do pisania

Niektórym wydaje się, że to przecież tylko zwykłe ogłoszenie. Że zapewne większość osób tylko rzuci na nie okiem. Po co więc jeszcze jakieś przygotowania? A no właśnie po to, by po tym „rzuceniu okiem” ktoś szybko kliknął ofertę. Liczy się pierwsze wrażenie. Co musimy więc przygotować sobie na początek?

Wypiszmy sobie wszystkie podstawowe informacje, bez których ogłoszenie nie powstanie: powierzchnia, piętro, lokalizacja, typ budownictwa, liczba pomieszczeń i metraże każdego z nich. Oczywiście to nie wszystko. W ogłoszeniu musimy zawrzeć też informacje o wyposażeniu (sprzedajemy z meblami czy bez?) i stanie technicznym mieszkania. Ważną kwestią jest również najbliższa okolica. Czy w pobliżu znajdują się sklepy i przystanki? Standardowo piszemy też o największych atutach mieszkania, umieszczamy cenę oraz termin dostępności.

Pisanie

No dobrze, mamy już podstawowe informacje. Nie wystarczy ich jedynie wypisać. To, jak je rozmieścisz i jak ubierzesz w słowa, również ma znaczenie.

Oczywiście zaczynamy od tytułu. Ma on przyciągać klientów, więc możemy tu zawrzeć najważniejsze atuty mieszkania, np. „Mieszkanie z własnym ogródkiem”. W pierwszym akapicie powinny znaleźć się najważniejsze informacje – zdania powinny być krótkie i konkretne.

W kolejnym kroku warto skupić się na największych zaletach mieszkania. Nie musimy pisać wprost „mieszkanie z windą czy mieszkanie na parterze”. Napiszmy, że mieszkanie przystosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeśli pomieszczenia mają niski sufit, możemy zwrócić uwagę na niskie koszty ogrzewania. Postarajmy się zamienić każdą informację na zaletę – przedstawmy możliwości, jakie nam daje. Warto też umieścić w ogłoszeniu frazy, po których najczęściej wyszukiwane są oferty, np. „sprzedam mieszkanie Lubin” (http://www.nieruchomoscilubin.com/).

Kiedy napiszemy już ogłoszenie, postarajmy się o dobrej jakości zdjęcia.

Kategoria:

Leave a Comment