Optyczne powiększenie wnętrza

Posted by:Daria Posted on:15 maja 2017 Comments:0

house-1946371_960_720Decyzja o kupnie mieszkania jest jedną z najtrudniejszych w naszym życiu. Nie zawsze stać nas na wybór takiego lokum, które w 100% by nas satysfakcjonowało. Lecz jak to mawiają, „lepsze ciasne, ale własne”. Należy pamiętać, że małe nie zawsze znaczy gorsze. Istnieją sprawdzone triki, dzięki którym optycznie powiększymy przestrzeń.

Kolory

Najprostszym sposobem optycznego powiększenia powierzchni jest zastosowanie w niej jasnych kolorów, takich jak: biel, beże, szarości. Należy unikać malowania ścian na ciemne kolory, ponieważ zmniejszają one przestrzeń i niejednokrotnie ją przytłaczają. Jeśli chcemy urozmaicić ściany, możemy wybrać również tapety w jasnych kolorach, takich jak błękit, pistacja czy blady róż. Kolor podłogi również powinien być jasny i spójny z resztą.

Pokoje przechodnie

Sposobem na powiększenie mieszkania jest połączenie dwóch sąsiadujących pomieszczeń, poprzez wyburzenie ścianki działowej. Takie rozwiązanie sprawi, że uzyskamy większą i spójną przestrzeń. Niewątpliwie jeden duży pokój jest o wiele bardziej funkcjonalny i wygodniejszy niż dwa małe i ciasne pomieszczenia.
Niestety nie zawsze jest możliwość wyburzenia ścianki działowej, dlatego też dobrym rozwiązaniem są przesuwane drzwi, które pozwolą na dowolne wykorzystanie przestrzeni za nimi.

Oświetlenie

Prawidłowo dobrana kolorystyka wnętrza i właściwe natężenie światła pozwoli stworzyć odpowiedni nastrój w domu. Jeśli chcemy uzyskać romantyczną aranżację, wybierzmy światło o niewielkiej ostrości, które będzie delikatnie przyciemnione i rozproszone. Do rozświetlenia i wizualnego wydłużenia pokoju posłużą halogenowe lampy punktowe lub kinkiety. Natomiast diodowe zestawy schowane np. we wnęce na ścianie optycznie powiększą przestrzeń.

Aranżacyjne triki

Chcąc podkreślić przestronność pomieszczenia czasem trzeba skorzystać z iluzji. Aby osiągnąć efekt głębi i trójwymiarowości należy umieścić we wnętrzu lustra, które uwypuklą jego atuty. Lustrzane odbicie może powiększyć niewielkie pomieszczenie nawet dwukrotnie!

Dodatki

Ich liczba musi być ograniczona do minimum, ponieważ w ten sposób unikniemy przytłoczenia i pomniejszenia przestrzeni. Powinniśmy zrezygnować z ciężkich, grubych tkanin i ciemnych kolorów, a zamiast zasłon wybrać delikatne rolety lub żaluzje.

Jeśli szukamy takich gotowych rozwiązań, to warto zobaczyć je na stronie nieruchomości Lubin http://nieruchomoscilubin.com/.

Kategoria:

Leave a Comment