Pielęgnacja paneli winylowych

Posted by:HouseRing Posted on:19 sierpnia 2019 Comments:0

Kupiłeś dom, mieszkanie lub po prostu robisz remont? Bardzo ważną decyzją jest jaką podłogę zastosować, aby była trwała, wyglądała estetycznie i nadawała pomieszczeniu styl i elegancki wygląd. Istotne jest również, aby podłoga była stosunkowo łatwa w utrzymaniu. 

Panele winylowe – co warto wiedzieć?

Podłoga w mieszkaniu jest najbardziej eksploatowaną częścią. Warto więc postawić na trwałość.

Panele winylowe to podłoga łatwa w montażu. Konieczność wymiany jednego panelu nie stanowi większego problemu, gdyż elementy nie są ze sobą trwale łączone. Ponadto podłoga ta jest wodoodporna i plamoodporna, nadaje się więc zarówno do salonu czy przedpokoju jak i do pokoju dziecięcego. Panele winylowe posiadają właściwości antystatyczne, co oznacza, że nie przyciągają i nie kumulują kurzu. Produkowane są z materiałów trudnopalnych, dzięki czemu są bezpieczne. Ich struktura i materiały, z których są produkowane powodują, że podłoga jest miła i ciepła w kontakcie z gołymi stopami.

Panele winylowe są tańszą alternatywą dla podłóg drewnianych. Ponieważ produkowane są w wielu wzorach i kolorach, każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Niezależnie od stylu w jakim chcemy urządzić nasze wnętrze, ten produkt spełni wszelkie oczekiwania.

Panele winylowe – pielęgnacja

Podłoga winylowa jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu i odpowiednio pielęgnowana będzie nam służyć przez długie lata.

Należy pamiętać, aby przed umyciem podłogi dokładnie ją odkurzyć w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń suchych. Używamy do tego szczotki z miękkim włosem, co pozwala uniknąć zadrapań i zarysowań. Ponieważ podłoga wykonana jest z materiałów wodoodpornych, bez obaw możemy użyć wody z detergentem. Ważne jest, aby płyn był delikatny. Na rynku znajdziemy wiele produktów przeznaczonych do mycia i pielęgnacji paneli winylowych. Jeżeli jednak nie mamy w danym momencie dostępu do płynu specjalistycznego, wystarczy woda z płynem do mycia naczyń i np. odrobiną octu jabłkowego. 

Ogromy wybór posadzek winylowych i wszelkie informacje na ich temat znajdziesz na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.

Kategoria:

Leave a Comment