Remont mieszkania – co na podłogę?

Posted by:HouseRing Posted on:4 grudnia 2019 Comments:0

Remont mieszkania to naprawdę duże wyzwanie. Wiąże się zazwyczaj z dosyć dużymi kosztami, więc warto postawić na materiały wysokiej jakości, aby można było użytkować mieszkanie i cieszyć się jego wyglądem przez długi czas.

Wybór kolorów 

Wybór kolorów na ściany to bardzo osobista decyzja. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Jeśli pomieszczenie, które będzie malowane jest ponure, ponieważ nie dociera do niego zbyt wiele światła dziennego, kolor powinien być jasny, aby ożywić dany pokój. Zastosowanie kolorów ciemnych w tym przypadku sprawi, że pokój stanie się smutny i przygnębiający. Poza tym jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta, warto zainwestować w farbę odporną na szorowanie. Łatwo będzie utrzymać takie ściany w czystości i dłużej nie będzie konieczności kolejnego ich odświeżania. 

Co na podłogę?

Podłoga to najbardziej eksploatowana część mieszkania. Warto więc przemyśleć decyzję o tym, jaką podłogę najlepiej położyć. Wymiana podłogi jest trochę bardziej pracochłonna niż przemalowanie ścian i dlatego wybór jej powinien być dobrą decyzją.

Na rynku można znaleźć podłogi różnego rodzaju, w wielu kolorach i wzorach. Producenci kuszą ofertami, od których w głowie może się zakręcić.

Jeśli chodzi o podłogę w kuchni, łazience i przedpokoju to nadal królują płytki ceramiczne. Ich ogromną zaletą jest wodoodporność. Niestety, jeśli na płytkę spadnie niefortunnie ciężki przedmiot, co jest niemal nieuniknione w codziennym życiu, płytka może ulec pęknięciu lub wyszczerbieniu, co źle wpływa na estetykę. Wymiana jednej płytki jest niemal niemożliwa.

Wykładziny dywanowe bardzo dobrze prezentują się w pokoju dziennym i w sypialni. Dają poczucie ciepła i miękkości. Niestety, w przypadku alergików są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Ciężko również usunąć z takiej podłogi plamy.

Panele winylowe to bardzo nowatorskie i coraz częściej wybierane rozwiązanie na estetyczną i trwała podłogę. Posadzka winylowa to doskonały wybór dla każdego, komu zależy na łatwej w utrzymaniu, komfortowej podłodze. Swoim wyglądem przypomina standardowe panele drewniane i laminowane, jednak dzięki specjalnemu procesowi produkcji, jest od nich wiele trwalsza. Panele winylowe mogą imitować strukturę drewna, płytek, betonu i kamienia. Są wodoodporne, więc można je stosować w łazienkach i kuchniach. Ich ogromną zaletą jest również to, że można je układać na ogrzewanie podłogowe. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://centrumposadzek.com.pl.

Kategoria:

Leave a Comment