Urządzamy pokój dziecięcy

Każdy rodzic chce, aby pokój dziecięcy był piękny i jednocześnie przytulny. Zależy nam na tym, aby nasza pociecha czuła się dobrze i chętnie spędzała czas w swoim pokoju. 

Meble do pokoju dziecka

Mebelki w pokoju dziecięcym powinny być dostosowane do potrzeb i wieku naszej pociechy. Musi znaleźć się w nich miejsce na ubranka, ale również na zabawki, książeczki i ulubione maskotki. W wieku starszym dziecko potrzebuje biurka, więc przy wyborze mebli należy zwrócić uwagę również na ten aspekt. Do przechowywania różnego rodzaju drobiazgów można zakupić specjalne pudełka kartonowe lub plastikowe. Łóżko, w zależności od wieku i płci dziecka, może być samochodem, zamkiem królewskim czy łóżkiem z miejscem do spania u góry. W przypadku tego typu łóżek, miejsce pod spodem można wykorzystać jako doskonałe pole do zabawy lub przechowywania. 

Kolorystyka ścian

W przypadku wyboru koloru ścian do pokoju dziecka, zazwyczaj decydująca jest płeć naszej pociechy. Dla chłopców popularnymi kolorami są niebieski i zielony, a dla dziewczynek różowy i żółty. Najważniejsze jest aby kolory nie były zbyt intensywne, gdyż take utrudniają wyciszenie się i powodują dekoncentrację. Zbyt jaskrawe odcienie powodują nerwowość i utrudniają zasypianie. Bardzo popularne są różnego rodzaju fototapety. Ulubione postacie bajkowe, lub ładny bajkowy krajobraz na pewno upiększą pokój i sprawią,że dziecko będzie się w nim czuło bardzo dobrze. 

Wybór podłogi

Podłoga to bardzo ważny element każdego dziecięcego pokoju. Powinna być estetyczna i nadawać pomieszczeniu przytulności i ciepła. Musi być również łatwa w utrzymaniu. Wiadomo, że dzieci najlepiej lubią bawić się na podłodze, więc nowoczesne wykładziny dywanowe to doskonały wybór. Można na takiej podłodze bawić się do woli, a dzięki temu, że nadaje się ona na ogrzewanie podłogowe wprowadzić najwyższy komfort dla naszego dziecka. Dodatkową zaletą wykładziny jest to, że znacząco poprawia ona akustykę. Można więc bez obaw pozwolić dziecku na głośniejsze zabawy i tupanie. Wszystkiego na temat podłóg można dowiedzieć się tutaj: https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *