Więźba dachowa a materiał na zadaszenie

Posted by:HouseRing Posted on:13 listopada 2019 Comments:0

Więźba dachowa i jej konstrukcja mają wpływ na to, jaki materiał na dach wybierzemy. Dlatego lepiej już na etapie wyboru krokwi, dobrze jest dokładnie przemyśleć pokrycie dachowe. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych kosztów lub wyboru dachu gorszej jakości. O tym, jak się do tego przygotować, przeczytasz w niniejszym artykule.

Projekt więźby – najważniejsze informacje

Dekarz doradzi nam, jaki dach będzie pasował do bryły i projektu naszego domu. Mimo wszystko, sami możemy podsunąć swoje propozycje jeśli chodzi o materiał. Im lżejsze poszycie, tym mniej skomplikowana więźba dachowa będzie potrzebna, co z kolei obniży koszty położenia dachu i wzniesienia krokwi. Gdy więc zależy nam na zachowaniu niskiego budżetu, ale nie chcemy przy tym wybierać dachu gorszego sortu, warto bliżej poznać blaszane materiały na dach. Wtedy okaże się, że drogą kompromisu kupimy tanie, solidne i eleganckie poszycie, zachowując przy tym sporo gotówki na inne części wykończenia budynku. 

Budżetowe rozwiązania dekarskie

Jednym z tanich, ale i solidnych materiałów na dach jest blachodachówka. Ze względu na swoją lekkość, nie wymaga skomplikowanej i specjalistycznie umocnionej krokwi. Oznacza to, że możemy zainwestować w odporne na uszkodzenia zadaszenie w wysokiej jakości i przy tym sporo zaoszczędzić. Blachodachówka cechuje się dużą wytrzymałością na rdzewienie i jest odporna na uszkodzenia mechanicznie. W czasie produkcji powleka się ją specjalistycznymi warstwami, które zapewniają jej wytrzymałość i sprawiają, że elegancko się prezentuje. Wiele wariantów blachodachówki sprawia, że nada się ona na budynki o różnych stylach architektonicznych. Ponadto możliwość wyboru dowolnej barwy dachu spośród palety RAL, gwarantuje perfekcyjne dopasowanie odcienia dachu do elewacji.

Blacha z niższej półki

Dobrym, równie tanim zamiennikiem blachodachówki modułowej lub w arkuszach, jest blacha trapezowa. Jej główne cechy to: lekkość, odporność na korozję i uszkodzenia mechanicznie oraz prosty, nowoczesny i minimalistyczny wygląd. Idealnie pasuje do innowacyjnych budynków i domów jednorodzinnych z płaskim dachem bez wielu spadów i kątów nachylenia.

Kategoria:

Leave a Comment